Vedení nemocnice prosí pacienty o trpělivost. „Omezení péče se samozřejmě netýká akutních zákroků, nebo operací, kde by časová prodleva vedla ke zhoršení stavu pacienta,“ sdělil ředitel nemocnice Lukáš Velev.

V posledních dnech totiž v nemocnici přibylo mnoho pacientů s nemocí covid-19, kteří mají těžší průběh nemoci a někdy i několik týdnů budou potřebovat plicní ventilaci. Aktuálně je těchto hospitalizovaných osm. Plicních ventilátorů má přitom nemocnice pětadvacet, pět z nich bylo pořízeno díky dárcům. „ Transparentní účet je stále otevřený a je možnost přispívat,“ dodala mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Nejde ale jen o techniku. „K těmto pacientům potřebujeme nejenom přístrojové vybavení, ale také personál, který je schopný přístroje obsluhovat. Tím, že omezíme péči u výkonů, které snesou odklad, dokážeme posílit a zajistit péči tam, kde je aktuálně potřeba,“ vysvětlil ředitel.

Infekční oddělení nemocnice už kapacitně nestačilo a do „červené“ zóna se přesunulo také ARO. „Onemocnění se tento týden rozšířilo také mezi další dvě lůžková oddělení,“ řekla v pátek druhého října dopoledne Zachrlová.

Zároveň nemocnice připomíná nutnost vyplnit elektronickou autotriáž na webové adrese www.nemji.cz/autotriaz. Kdo zapomene, bude muset dotazník vyplnit při vstupu do nemocnice.