Do Vánoc zbývá čtrnáct dnů a Nemocnice Jihlava se rozhodla nabídnout lidem to, že mohou přispět na dobrou věc, a sice lednici či skleničky do nového  pokoje v nemocnici pořídit.

„Všem pacientům letos chceme pod stromeček nadělit nový pokoj na gynekologicko-porodnickém oddělení. Po kousku může přispět každý, buď si vybrat konkrétní položku, nebo prostě částku, kterou chce dát," vyjádřila se mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Během příštího roku pokoj  nemocnice opraví, tentokrát bude sloužit třem hospitalizovaným těhotným pacientkám. „Pokoj bude sloužit těhotným pacientkám, které se léčí mnohdy pouhým klidem na lůžku pod dozorem lékařů specialistů. Tento pokoj proto může vykazovat vzhled obývacího příjemného klidového místa, evokujícího spíše domácí prostředí, aby hospitalizace těchto žen, které v řadě případů zanechají doma malé děti, byla o něco snesitelnější," řekla vrchní sestra gynekologického oddělení Alena Valová.

Pokoj bude standardní a nebude se za něj platit. „Prioritou je pro nás pohodlí pacientů, takže bychom jim přáli nová lůžka a zázemí, kde se budou cítit dobře," dodala Valová.

V seznamu předmětů, které jsou potřeba koupit, je stále množství věcí. Kdo se rozhodne na nějakou věc přispět, může být uveden na seznamu dárců, ale také nemusí. „Mně přijde zbytečné se hlásit jmenovitě k nějaké věci, ale každý na to můžeme mít jiný názor. Prostě jsem jenom chtěl udělat radost," vyjádřil se jeden z dárců, který si přeje zůstat v anonymitě.

Kdo si vybere danou věc na stránce www.nemji.cz/vanocnipokoj, zašle informaci na vědomí na email: zachrlovam@nemji.cz. „My vám napíšeme číslo účtu, kam můžete zaslat částku, zapíšeme vás na seznam dárců a vyškrtneme položku jako zakoupenou. Přispět můžete také libovolnou částkou, peníze budeme odečítat z nejdražší položky, což je lůžko. Každá koruna nám pomůže. Pomozte nám splnit přání dalším pacientům a pořídit jim další vánoční pokoj. Pokoj na oddělení opravíme během roku 2016," informovala Monika Zachrlová.

Nejdražší věc, tedy pojízdné polohovací lůžko stojí například dvacet tisíc. Do nového pokoje nemocnice potřebuje tři taková lůžka. V tuto chvíli k pořízení tří polohovacích lůžek zbývá 17 900 korun. Druhou nejdražší položkou je zásuvná skříň za deset tisíc korun, třetí televize za sedm tisíc korun.
Tuto akci nepořádá jihlavská nemocnice poprvé. Opravené za poslední dva roky jsou Vánoční pokoje na dětském oddělení a také na traumatologii.