Magistrát mění strategii prodeje nemovitostí v centru Jihlavy. Po několika neúspěšných pokusech prodat komplex budov po bývalé vojenské správě v ulici U Mincovny jako celek se teď úředníci pokusí prodat nemovitosti jako dvě samostatné budovy.

Podle náměstka primátora na jihlavské radnici Františka Zelníčka by tak mohly vzrůst šance na nalezení kupce. „V příštím výběrovém řízení nabídneme obě budovy samostatně. Hledat kupce na celý komplex se ukázalo jako obtížné," poznamenal Zelníček.

Zjištění představitelů jihlavské radnice tak potvrzuje fakt, že zájem ze strany kupců a budoucích investorů je spíš o menší nemovitosti. Samotné firmy, případně jejich nájemci šetří. V minulých letech často škrtali a redukovali počty zaměstnanců, poptávka je v současnosti po menších administrativních celcích.

Komplex budov po bývalé vojenské správě v centru Jihlavy výše popsaný trend kopíruje. Původně ho město pořizovalo do majetku pro potřeby úřadu, později se zjistilo, že ho nevyužije.

Ekonomický vývoj i vývoj na trhu realitami pak ukázal, že za původně požadovaných patnáct milionů je komplex neprodejný. Nepomohlo ani postupné zlevňování, o chátrající objekty s nutností nemalých investic nebyl zájem, ani když vyvolávací cena klesla na jedenáct milionů.

Nová nabídka ze strany města bude cenově určitě atraktivnější. „Budova s evidenčním číslem 6 bude ve výběrovém řízení nabízena za čtyři miliony, budova s evidenčním číslem 8 za pět milionů," prozradil vedoucí majetkového odboru na jihlavském magistrátu Petr Štěpán. Podrobnosti výběrového řízení budou zveřejněny v nejbližší době.

Objekt na adrese U Mincovny 6 má čtyři nadzemní podlaží, částečně je podsklepený a je nemovitou kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek. Objekt U Mincovny 8 má tři nadzemní podlaží a je také částečně podsklepený.