Radniční restaurace na jihlavském Masarykově náměstí byla považovaná za jednu z nejlepších ve městě, průměrné hodnocení v google recenzích má 4,2 hvězdiček z pěti. „Posezení hezké, s výhledem na téměř celé město. Zrovna jsme trefili den, kdy na městě hrála živá hudba, takže vše super. Jídlo bylo hezky nazdobené a velice chutné,“ zhodnotil svou návštěvu například Michal Malý, který byl v restauraci zhruba před rokem.

Poslední měsíce se ale začaly množit negativní komentáře týkající se nejčastěji rychlosti obsluhy, někdy i jídla. Po Jihlavě se o možném konci hovořilo už loni na podzim, kdy od podniku zmizela tradiční předzahrádka. Majitel, jednatel a šéfkuchař v jedné osobě Petr Vološčuk tehdy přiznal, že situace není příznivá. Restauraci od Miroslava Tomance koupil na podzim roku 2019. Pak přišel covid, následovala vysoká inflace. Na otázky související s koncem Deník dosud neobdržel od zástupců Radniční restaurace odpověď, telefon je nedostupný.

Takto to vypadá na tábořišti Hájenka Černé lesy u Brtnice.
Hájenka u Brtnice se promění v luxusní tábořiště s biotopem a zimní zahradou

Prostory patří městu, z pronájmu má čtyři sta tisíc korun ročně. V restauraci radnice zřídila také veřejné záchodky pro horní polovinu náměstí. Jestli budou dále v provozu, začne magistrát řešit v příštím týdnu. O konci restaurace se zatím oficiální cestou nedozvěděl. „Uvažujeme, že bychom mohli zapojit jinou restauraci, která by převzala funkci Radniční,“ poodhalil náměstek primátora Radek Popelka, který nepatřil mezi hosty tohoto podniku.

Od konce loňského září je rovněž zavřený zřejmě nejznámější hotel v Jihlavě, Hotel Gustav Mahler včetně restaurace. Důvodem byly vysoké ceny energií. Bývalý dominikánský klášter poblíž náměstí byl přitom po nákladné rekonstrukci vyhledávaným místem pro společenské akce i ubytování, na začátku loňského roku změnil majitele.