„Z Jihlavy jezdím vlakem v 7.44. Dříve mi jezdil ze Starých hor, z krásné nové zastávky. Teď je to rychlík a jezdí z města. Tam to opravdu špinavé a nevyhovující. A tak jsem na tom hledala něco pozitivního. Říkala jsem si, je to rychlík, budu dřív doma. Ale to se taky nedaří. Z devíti cest jen jedna bez zpoždění,“ řekla Kristýna Siberová z Batelova.

Místní, a nejen ti, se ale musí vypořádat i s dalšími změnami. Přímé autobusy z Počátek do Jihlavy a zpět už nejezdí. Vlaky z Jihlavy končí v Batelově, kde na ně navazují autobusy. O několik důležitých spojů spojů přišli lidé, kteří jezdili na zastávku k domu zdraví v Jihlavě, a pak se odtud vraceli domů. A tak by se dalo pokračovat dál.

„Přímé autobusy Jihlava - Počátky zrušili. Přitom autobus v 17.15 jezdil plný. Včas a stabilně s fajn řidičem. Jezdila jsem s ním skoro denně z práce. Teď musím řešit, jak se domů,“ posteskla si Jana Nováková.

Děti objevují okolní svět zábavou formou.
OBRAZEM: Předškoláci v Jihlavě objevují, jak funguje svět

Řada stížností už se dostala i ke starostovi Batelova Jiřímu Doležalovi. „Lidé se na mě průběžně obracejí. Já to budu tlumočit na kraji. Zatím jde o poloviční řešení, situace se snad zlepší na jaře, kdy dojde k dalším změnám v jízdních řádech. Myslím, že základem pro to, aby to fungovalo, je probrat vše nejprve s podniky a zaměstnavateli. Řada lidí v práci končí v pět, tak nechápu proč z Jihlavy jede autobus před pátou,“ řekl batelovský starosta.

Lidé z celé Vysočiny své podněty posílají také přímo na krajský úřad. Týdně vyřizují asi sedm dotazů na toto téma. „Pokud to okolnosti dovolí, může dojít k drobným úpravám jízdního řádu už nyní. Tak tomu bylo na Humpolecku od 13. ledna. Všemi dotazy a podněty se zabýváme, ne vždy je ale možné všem vyhovět. Systém Veřejné dopravy Vysočiny ještě není konečný, další změny přijdou s 1. březnem,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Eva Neuwirthová.

Olympiáda dětí a mládeže zahájení KV Aréna
Hokejový výběr Vysočiny skvěle finišoval