Kouč jihlavských prvoligových fotbalistů František Komňacký usiloval o přízeň voličů jako vysočinská trojka na kandidátce strany SPOZ, ale neuspěl. Stejně jako celá strana, která dostala od voličů jen zhruba 1,5 procenta hlasů, tedy daleko za pětiprocentní hranicí, která by slibovala zisk mandátů v Poslanecké sněmovně.

Komňackého neúspěch strany přirozeně mrzí. „Zklamalo mě, že strana, za kterou jsem kandidoval ve volbách neuspěla, ale žádné trauma z toho nemám," zhodnotil pocity z voleb prvoligový trenér týmu FC Vysočina Jihlava. Sport je totiž pro něj pořád na prvním místě a nevzdal by se ho ani v případě, kdy by strana uspěla a on byl zvolen poslancem.

Chtěl straně pomoct

„Byl jsem rozhodnutý, že i kdyby to vyšlo, tak sféru sportu neopustím," přiznal Komňacký, který svou kandidaturu bere jako dobrou zkušenost, a zase je prý o něco chytřejší. Do voleb šel jako nestraník na kandidátce zemanovců, protože měl pocit, že by straně mohl pomoci.

„Do politiky za SPOZ jsem šel na základě osobních sympatií ke straně a k lidem v ní. Chtěl jsem jim pomoci, i když sám jsem velké politické ambice neměl," podotkl Komňacký, který se do předvolební kampaně strany nijak výrazně nezapojoval.

„Byli jsme domluveni, že za mě budou mluvit mé činy na trenérském poli," dodal jihlavský trenér, který od voličů na Vysočině dostal 146 preferenčních hlasů, a ve finále ho tak někteří kandidáti SPOZ ještě přeskočili.

V tipovací soutěži Deníku, kdy si měli čtenáři možnost tipnout osobnosti, které se dostanou do Poslanecké sněmovny, byl František Komňacký poměrně často tipován jako ten, kdo by měl do poslaneckého křesla usednout. A co takhle zkusit nějaké další volby?

„V dohledné době žádné další politické angažmá neplánuji," uzavřel však téma politiky Komňacký.