Park se rozkládá na patnácti hektarech a patří k zámeckému hotelu, který vlastní Akademii věd České republiky. Zámecký park má svůj řád, ale veřejnosti je přístupný prakticky bez omezení, což v letních měsících oceňují například houbaři. Nejvíce si park ovšem oblíbili svatebčané, kteří si jej často vybírají pro obřad pod širým nebem.

„Pro svatebčany máme připravenou také bránu, bílé lavičky a na focení je bezvadné místo směrem do aleje a u červeného dubu. Když nepřeje počasí, přesouváme obřad dovnitř," popsal možnosti svatebčanů Adam Gros, ředitel zámeckého hotelu. V blízkosti místa, kde se konají venkovní obřady, stojí dva vzácné stromy červené duby. Těch je u nás pouze několik a špatně se množí. Bohužel se na jednom z nich podepsali mravenci, takže nakonec uschnul.

„Přes veškeré záchranné pokusy se nám jeden červený dub nepodařilo zachránit," zamrzelo Grose.

Kousek od zámku a svatebního místa stojí také nápadná plastika s názvem Brána do vesmíru od akademického sochaře Františka Häckela. „Plastika byla instalována zásluhou rodiny Podzimkovy k uctění památky Jana Podzimka, který před několika lety tragicky zahynul," vysvětlil symboliku díla ředitel zámku Adam Gros.

Rozlehlý zámecký park je na první pohled pravidelně udržován a návštěvníci v něm najdou především klid. V samotném parku se totiž nepořádá moc akcí. „Jedna z hlavních aktivit je pohádkový den, který nepořádáme my, ale město. Letos měl být v květnu, jenže se kvůli nepřízni počasí přesunul na prvního září," doplnil pro úplnost Gros. Občas se park probudí, když přijede na zámek nějaká firma a v parku si udělá například nejrůznější teambuildingové aktivity. To zde mohou návštěvníci potkat například nadšence s GPS navigacemi.

V bezprostřední blízkosti zámku je také několik sportovišť, ta mohou bez poplatku navštívit hosté zámku. Lidé zvenčí si musí připlatit.