V Telči zabodovalo sdružení nezávislých a SNK ED, které získalo přes 28 procent hlasů. „Obhájili jsme stejný počet mandátů. To je obrovský úspěch. Voliči ocenili práci, kterou jsme odvedli. Dnešek nebyl jednoduchý, ale pocit vítězství je krásný,“ vyjádřil se Roman Fabeš.

Podobně jako nezávislí v Telči uspěli i nezávislí v Polné. Jasným vítězem se zde se ziskem 29,6 procenta a sedmi mandáty stalo sdružení Nezávislí pro Polnou, v jehož čele stál starosta Jindřich Skočdopole. „Určitě jsem spokojen. Měli jsme sice osm mandátů, ale vzhledem k novým stranám a sdružením jsme počítali nově se šesti,“ reagoval na výsledek voleb Skočdopole.

Druhé místo v Polné neuhájila ODS, která o dva mandáty ze čtyř přišla, naopak čtyři místa v příštím zastupitelstvu obsadí sdružení Polná – Dobrá adresa. Naopak zcela propadla TOP 09, která se do zastupitelstva vůbec nedostala.

V Třešti slaví KDU-ČSL, kterou vedl dosavadní místostarosta Vladislav Hynk. Lidovci si citelně polepšili, namísto pěti mandátů jich získali za 31 procent hlasů hned sedm. „Taková výsledek jsem nečekal. Určitě jsme museli občany zaujmout, teď bude důležité nezklamat důvěru,“ komentoval volební výsledek Hynk. Podle něho je reálné, že koalici opět sestaví lidovci, ODS a nezávislí.

V Brtnici stejný počet mandátů získla jak ODS, tak ČSSD. S 28 procenty však těsně zvítězila ODS. „Jsem spokojená, určitě se sejdeme a bude diskutovat a domlouvat se se všemi stranami stejně jako v minulém období,“ vyjádřila se Marie Kružíková (ČSSD).