Volba starosty a místostarosty probíhala v poklidném duchu. Připomínky a otázky kladli většinou zastupitelé za Společně pro Telč - Piráti a Zelení. Roman Fabeš byl starostou zvolen již popáté, v tajném hlasování získal 16 z 21 hlasů. Na post místostarosty byli navrženi Pavel Komín a Jiří Pykal. Druhý jmenovaný však svoji kandidaturu odmítl.

„Při povolebních jednáních jsme ustoupili. Přestože jsme druhá nejsilnější strana, nepožadujeme post místostarosty, i když by se tím dodržela zavedená tradice. Jde nám spíše o získání míst v městské radě. Já už jsem byl Pavlu Komínovi protikandidátem v roce 2014, tentokrát nechci,“ řekl k tomu Pykal. Obhajoba Pavla Komína pak byla suverénní jako v případě Romana Fabeše. Získal 16 z 21 hlasů.

Zajímavější bylo pouze sestavování sedmičlenné rady, kde zastupitelé vybírali pět radních z osmi kandidátů. I tam šlo ale nakonec vše podle plánu, který již minulý týden přestavil starosta Roman Fabeš. Do rady se tedy dle předpokladů zcela přesvědčivě dostali zástupci staronové koalice SNK ED, KDU-ČSL, ODS a Čas změny. Dva zástupci Společně pro Telč, Jiří Pykal a Hana Hajnová, šanci nedostali. Neprošel ani Bedřich Burian (KSČM). Společně pro Telč – Piráti a Zelení jsou stejně jako po volbách v roce 2014 v opozici. Po oznámení těchto výsledků mnozí z přihlížejících lidí reagovali nesouhlasně.

Nová rada bude fungovat ve složení Roman Fabeš (SNK ED), Pavel Komín (KDU-ČSL), Vladimír Brtník (ODS), Jiří Remeš (KDU-ČSL), Bohumil Norek (Čas změny), František Čermák (SNK ED) a Karel Navrátil (SNK ED).

Jak dopadly volby v Telči? SNK ED, kde je lídr starosta Roman Fabeš, získalo 26,15 procent hlasů a 6 mandátů. Uskupení Společně pro Telč – Piráti a Zelení se 23,24 procenty hlasů skončilo na druhém místě se ziskem pěti mandátů. KDU-ČSL v čela s místostarostou Pavlem Komínem měla 17,42 procenta, a to jí stačí na čtyři mandáty. Čtvrtou nejsilnější stranou je ODS s 15,98 procenty a třemi mandáty. Pátá KSČM získala v zastupitelstvu dva mandáty, šestý Čas změny jeden. Do zastupitelstva se tedy dostalo všech šest subjektů, které ve volbách kandidovaly.