Česká pojišťovna totiž v těchto dnech pokračuje v projektu BEZKOLA.CZ a postupně předává neukradená kola do dětských domovů a stacionářů po celé republice.

„Samozřejmě, že jsme rádi, že máme nové kolo. Poděkovat bychom chtěli i poctivým Jihlavanům, kteří kolo neukradli, a díky tomu se dostalo k nám. Kromě horského kola jsme získali také cyklistické vybavení, jako jsou svítilny, cyklistickou helmu, zámek na kolo a podobně. Navíc je kolo na celý rok pojištěno," řekla ředitelka jihlavského stacionáře Eva Pohořelá.

Kolo klienti využijí při cyklistických výletech i při tréninku na cyklistické závody, kterých se účastní jako členové Českého hnutí speciálních olympiád.

Cílem projektu BEZKOLA.CZ bylo formou nadsázky poukázat na stále se zvyšující počet krádeží kol, a také upozornit na možnosti jejich pojištění. Ve čtrnácti vybraných městech České republiky byla proto umístěna nezabezpečená jízdní kola. Bezbranná však byla jen zdánlivě. Po celou dobu je totiž sledovala skrytá kamera, jejíž reálné záběry z místa činu si můžete prohlédnout na adrese projektu www.bezkola.cz. Zároveň s kamerou pak běžely i stopky, které měřily, za jak dlouho bude kolo ukradeno.

ZUZANA MUSILOVÁ