Investičně náročné akci bude předcházet stavba parkoviště v areálu nemocnice mezi heliportem a Sociálním centrem Kraje Vysočina. Část současné parkovací plochy totiž bude muset ustoupit výstavbě pavilonu a parkovacího domu.

Parkoviště před nemocnicí bývá často plné. Další řidiči pak musí čekat, až někdo odjede.
Parkování v okolí jihlavské nemocnice je bez pravidel. To se změní

„Novým parkovištěm nahradíme asi dvě stě míst, která zabereme v příštím roce stavbou. Toto nové parkoviště už v areálu zůstane a bude sloužit i do budoucna,“ vysvětlil na úterní tiskové konferenci radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Kraj na novou parkovací plochu vyhradil ze svého rozpočtu 36 milionů korun, na stavbu vypsal výběrové řízení. „Stavbu parkoviště plánujeme zahájit letos v létě, aby se stihla dokončit ještě letos na podzim,“ dodal Janoušek.

Parkovací plochy u jihlavské nemocnice bývají často plné.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Veřejnou zakázku na výběr stavitele Pavilonu rehabilitačního, následné a geriatrické péče a parkovacího domu pro více než čtyři stovky vozidel kraj pravděpodobně vyhlásí na přelomu letošního července a srpna. Stavbu nového objektu zahájí nejdříve koncem roku, tou dobou už bude nové parkoviště v provozu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak si v Jihlavě s dětmi ukrátit čas?

Zdroj: Deník/Jana Kodysová