„Největší změnou bude celoroční provoz, kromě renovace vleku bych do dvou let chtěl vybudovat cyklistické tratě a bike park či lanové centrum,“ vyjmenoval majitel firmy Techservis eu Zahrádka.

Na Čeřínku by podle jeho plánů měla vyrůst dětská škola, půjčovna, servis a naučné stezky. Záměrem nového majitele je také usnadnit řidičům parkování v areálu. Nyní se ale především připravuje na nadcházející zimní provoz. „Největší problém je s vodou, řešíme čerpání, abychom mohli zasněžovat,“ dodal Zahrádka s tím, že by první letošní lyžování rád zahájil v prosinci.

Kromě technického zázemí připravuje dětskou školku s celodenním provozem a vlastní půjčovnou či servisem. Pro nejmenší i odrostlejší děti by měly přibýt dva vleky. Nový provozovatel také hodlá usnadnit přístup do areálu opravou příjezdových cest a zlepšením organizace parkování. O víkendu má pak fungovat autobusová doprava s odvozem přímo na sjezdovku.

Novinkou je také změna názvu firmy na Sport Park Čeřínek. Nové jméno má odkazovat právě na zamýšlený celoroční provoz a řadu sportovních aktivit, které má areál v budoucnu nabízet. „Odjakživa to tam znám, to byl jeden z důvodů ke koupi. Druhým faktem bylo, že vlek původní majitelé vůbec chtěli prodat,“ podotkl Zahrádka, který se na svůj projekt bude snažit získat dotace.