„Se starostkou Martinou Lisovou jsme se domluvili, že budu mít na starosti především technické věci. Starostka se stará o administrativu a běžný chod úřadu,“ informoval místostarosta Větrného Jeníkova Ivo Grubbauer, kterého v červnu letošního roku schválilo zastupitelstvo městyse na funkci místostarosty. V dubnu letošního roku totiž z funkce rezignoval Zdeněk Veselý. „Důvodem jeho rezignace byla neslučitelnost povolání s funkcí místostarosty,“ doplnila starostka Větrného Jeníkova Martina Lisová.

O novém místostarostovi zastupitelé hlasovali celkem dvakrát. Poprvé v květnu totiž nikdo nezískal dostatek hlasů. V prvním kole měli zastupitelé na výběr ze čtyř kandidátů, mezi kterými byl i Ivo Grubbauer. Po neúspěšném květnovém hlasování zastupitelé znovu rozhodovali v červnu. Rozhodovali se mezi opět navrženým Grubbauerem, kterého jmenovala zastupitelka Martina Kistlerová, a Darinou Sochorovou, jíž navrhla starostka městyse.

Nový místostarosta je zodpovědný za kompletní agendu místního Sboru dobrovolných hasičů či dokončení rekonstrukce budovy zdravotního střediska.

V úřadu není poprvé

„Na okraji Větrného Jeníkova směrem na Humpolec by v budoucnu mělo být k dispozici třicet až čtyřicet nových parcel. Pozemky se musí nejprve zasíťovat a potom až bude možné je prodávat,“ sdělil Grubbauer. Pozemky jsou v současné době vedené v územním plánu jako pole. Vyřešit se musí také příjezdové cesty. Důvodem vzniku nových parcel je dle slov místostarosty vzrůstající poptávka veřejnosti o parcely.

„Mojí prioritou je rovněž oprava chodníků a místního zámku. Aktuálně tam dělníci mění okna. Do budoucna by se měla opravit i střecha zámku,“ dodal Grubbauer, který má s vedením Větrného Jeníkova už zkušenost. Od roku 2010 až 2014 tam totiž zastával funkci starosty. Před třemi lety ho vystřídala současná starostka Lisová.