Na městský úřad v Třebíči mohou lidé zatím stále jen v pondělí a ve středu od 8 do 16 hodin. „Teď aktuálně je porada vedení, na které je tajemník, starosta a místostarostové. Jestli se bude zase hýbat s otevíracími hodinami, tam budou také řešit,“ sdělila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Na úřadě v Havlíčkově Brodě zatím čekají na vyjádření tajemníka. „Ve sdělovacích prostředcích proběhlo, že by úřady měly být otevřeny normálně. Já předpokládám, že i my budeme otevřený normálně,“ řekla mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová s tím, že jak se jedná o novou informaci, tak určitě musí vydat nějaký pokyn tajemník úřadu.

Naopak jasnou informaci o změně úředních hodin měli už během neděle na webových stránkách města v Pelhřimově. „Městský úřad Pelhřimov funguje pro veřejnost od pondělí 15. února bez omezení úředních hodin,“ informovala mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.

Na městský úřad v Pelhřimově tak lidé mohou zavítat od pondělí do pátku. „I nadále platí, že podání občanů lze činit dálkově, tedy prostřednictvím pošty, datových schránek, elektronicky a přes Portál občana,“ doplnila Unterfrancová.