Devětapadesátiletý Stanislav Maštera plánuje pokračovat v linii, kterou jeho předchůdce nastavil. „Mojí snahou je, aby byla městská policie dobrým nástrojem obce pro zajištění veřejného pořádku. Chci, abychom dokázali rychle a efektivně reagovat na potřeby občanů v oblasti zajištění bezpečnosti, čistoty obce a dalších činností,“ řekl Deníku.

Ředitel Městské policie Jihlava Jan Frenc končí po 26 letech.
Ředitel strážníků v Jihlavě končí. Jan Frenc jde po čtvrtstoletí do důchodu

Podle něj by veřejnost nemusela změnu ve vedení strážníků nijak pocítit. „Chceme dál působit tak, abychom měli důvěru občanů a ti se na nás mohli kdykoliv obrátit s žádostí o pomoc,“ uvedl nový ředitel.

Maštera dle vlastních slov nastupuje do nové pozice s respektem a doufá, že zúročí své dlouholeté zkušenosti z práce u městské policie. Je totiž u městské policie přes třicet let, zástupcem ředitele byl od roku 1997. Do výběrového řízení na ředitele se přihlásili čtyři uchazeči, Maštera z nich byl nejvhodnějším.

Stanislav Maštera (vlevo) bude řídit Městskou policii Jihlava.
Novým ředitelem městské policie v Jihlavě bude Stanislav Maštera

Deník požádal také o vzkaz Jihlavanům. „Veřejnosti bych vzkázal, aby se nebála na strážníky obracet s žádostí o pomoc a že se jim strážníci budou vždy snažit v maximální možné míře vyjít vstříc,“ odpověděl Maštera.