Vysoká škola polytechnická v Jihlavě má od čtvrtečního dne oficiálně nového rektora. Ve čtvrtek se totiž v prostorách jihlavské historické radnice uskutečnila slavnostní inaugurace Václava Báči, který na této škole doposud pracoval na katedře zdravotnických studií.

Nový rektor si dává hned několik úkolů. „Především chci zachovat a také rozšířit výběr bakalářských studijních oborů, především těch technických a také akreditovat magisterské programy," informoval Báča.

Na inauguraci nechyběl ani první rektor této školy Ladislav Jirků. „Jsem rád, že se naše škola dostává do povědomí studentů a stala se kvalitním regionálním místem vzdělávání," shrnul první rektor jihlavské vysoké školy Ladislav Jirků.

Funkci rektora doposud zastával Jakub Novotný. „Kandidovat jsem znovu už nechtěl, hlavním důvodem bylo, že se chci více věnovat vlastní akademické kariéře, ale na škole zůstávám dál 
v pozici odborného asistenta," sdělil bývalý rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava Jakub Novotný.

Ten také zavzpomínal na své uplynulé funkční období. „Tato doba byla plná změn, přibývaly další obory a skokově rostl i počet studentů. Troufám si říci, že naše škola je po deseti letech svého fungování respektována na poli českých vysokých škol a má prostor pro další rozvoj," uvedl Novotný.

Václav Báča, který byl rektorem jmenován prezidentem Milošem Zemanem 24. července, byl jedním ze tří kandidátů na rektora. Spolu 
s ním kandidovala Eva Lajtkepová, která pracuje na této škole na pozici prorektorky pro studium. Dalším uchazečem byl Emanuel Hurych, jenž na vysoké škole působí jako vedoucí katedry sportů. Ten chtěl otevřít tři nové obory. Jeden zaměřený technicky, druhý na podporu aktivního pohybu a poslední by byl humanitní.

MARKÉTA JELÍNKOVÁ