Dostal se z ohrady ve vrchní části zahrady a doběhl až do zázemí pro zaměstnance. Na dvoře ho odchytili ošetřovatelé v čele s veterinářem. Improvizovanou zábranu udělali pomocí kontejnerů na tříděný odpad, kde se veterináři podařilo samce zasáhnout uspávací injekcí.

Nový aligátor se zabydluje v jihlavské zoo.
Zoo se chlubí novým aligátorem. Sehnat ho nebylo snadné

"Před nástupem účinku anestetika zvládl proskočit oknem vrátnice, kde stál další z ošetřovatelů. V panice hřebec zničil umyvadlo, toaletu a několik dalších věcí. Teď se s několika řeznými ranami zotavuje ve stáji," uvedla Olga Štrejbarová ze zoo.

Je to už druhý exces, který se mladému samci zebry podařil. První pokus přepravit ho z Německa do České republiky totiž před pár dny skončil už v Duisburgu, kde rozkopal přepravní box tak, že se musel ředitel Jan Vašák vrátit do Jihlavy s nepořízenou. Tedy s rozkopanou bednou, kterou několik hodin opravoval místní truhlář.

"Za nejdůležitější považuji to, že se žádnému ze zaměstnanců nic nestalo a i hřebec vypadá, že se z události zotaví bez následků," shrnuje závěrem ředitel jihlavské zoo Jan Vašák.

Tomáš Klus.
Na Bosch svařák v pátek zavítají zpěvačka Lenny i Tomáš Klus