O nich se bude rozhodovat až na dalším zasedání zastupitelstva, které bude v červnu. Do 15. května mohou zájemci posílat v uzavřených obálkách svou nabídku ceny, kterou jsou ochotni dát za zbylé tři parcely. Minimální možnou částku za metr čtvereční polenská radnice stanovila na 1 221 korun.

Jeden z devíti zájemců měl o parcelu tak velký zájem, že nabízenou částku dokonce zdvojnásobil. „Je to svobodné rozhodnutí. Většinou se ale částka pohybuje v rozmezí 1 300 až 1 400 korun za metr čtvereční," informoval starosta Polné Jindřich Skočdopole.

Výstavba dvanácti rodinných domů zde vzniká v rámci druhé etapy. Domy nemají regulační plán, jak by měly vypadat. „Mají limity, ale ty nejsou závazné.

Dnes se na staveništi se zájemci sejde pracovník stavebního úřadu, aby společně prodiskutovali možnosti výstavby. Po skončení debaty budou kupující podepisovat smlouvu," dodal Skočdopole.

V první etapě v ulici Nad Háječkem vyrostlo sídliště s dvaceti sedmi rodinnými domy. V jejich okolí se nachází jedno dětské hřiště, které se plánuje do budoucna rozšířit. „Kousek vedle něj je pozemek na rozšíření," dodal Skočdopole. V první etapě zde vzniklo i sto městských bytů.

ZUZANA RODOVÁ