Vyválet těsto, vykrájet z něj různé tvary a upéct voňavé vánoční dobroty. Pečení cukroví patří jednoznačně k nejčastějším vánočním zvykům. Tento rok ho však spousta hospodyněk ráda vynechá. Stále více domácností totiž svěřuje pečení cukroví profesionálům. Názor, že snadnější je dobroty si objednat než je péct doma, zastává i Jitka Doležalová z Jihlavy.

„Abych se přiznala, pečení cukroví mě nebaví. Stráví se nad tím hodiny a výsledek je nejistý. Navíc u nás v rodině nikdo moc na sladké není, takže mi jde jen o to, abych měla něco málo na stůl. Cukroví si objednávám od soukromnice," vyjádřila se Doležalová.

Jihlavská cukrárna U brány například každý rok pro své zákazníky napeče asi 170 kilogramů cukroví. „Letos už se s objednávkami pomalu blížíme ke konci, objednávky přijímáme do konce listopadu. To je standardní objednávací lhůta. Chceme mít čas na to, si všechno spočítat a připravit. Zákazníci k nám chodí cukroví objednávat každý den," vyjádřil se včera majitel cukrárny Jan Cakl.

Cena vánočního cukroví je kolem tří set korun za kilogram, podle toho, kde si ho zákazník objedná. V cukrárně U brány letos nezdražovali, cena zůstává stejná jako loni. „U nás zákazník zaplatí 320 korun za kilo, uvidíme, jestli s cenou nahoru půjdeme příští rok," řekl Cakl. Nejčastěji si cukroví objednávají lidé nad třicet let, jsou to rodiny s dětmi, ale i starší lidé.

Miroslava Hanáková peče cukroví na zakázky přímo u sebe doma. „Musím říct, že rok od roku je poptávka větší a já musím stále více zákazníků odmítat, což mě mrzí, ale jinak bych se asi upekla k smrti," zasmála se. Peče tradiční cukroví, jako jsou vanilkové rohlíčky a linecké pečivo. „Peču podle receptů, co mám od babičky, ta je má od svojí maminky. Na pečení se nesmí šetřit. Kvalitní máslo je základ. Náhražka je na chuti stoprocentně poznat," upozornila Hanáková.

Otáčet se v předvánočním čase musejí i v čokoládovně ve Vyskytné nad Jihlavou. „Popravdě řečeno nevíme, kam dřív skočit, děláme klasické tabulkové čokolády, bonboniéry s vánočním potěšením, čerty, Mikuláše, zvonce, anděly, podkovy a tak dále. Je toho opravdu hodně," přiblížil za firmu Kamila Chocolates František Hlava.

Kdo si nestihne cukroví objednat včas, může to zkusit ještě přímo v cukrárnách. „Pokud zbude čas, je možné, že pár balíčků bude i přímo na krámě, ale to nezaručuji," podotkl Jan Cakl.