Práce v hodnotě 2,8 miliardy rublů (kolem 1,03 miliardy korun) prováděla česká firma skoro dva roky.

Kolaudace stavby byla dokončena v polovině minulého měsíce. Tato zakázka se zařadila mezi největší stavební realizace za čtvrtstoletí existence značky PSJ, sdělil dnes ČTK mluvčí společnosti Miroslav Fuks.

Nižnij Novgorod je zhruba 450 kilometrů východně od Moskvy a žije v něm 1,3 milionů obyvatel. Multifunkční komplex „Něbo" vznikl v centru města, na místě zdemolovaného areálu. Slavnostně bude otevřen počátkem listopadu.
„Hlavní předmět dodávky PSJ představovaly kompletní vnitřní práce, inženýrské sítě, realizace fasády, střechy, bezpečnostních koridorů a nezbytné venkovní úpravy," uvedl projektový manažer firmy René Hermann. Doplnil, že dostavba představovala pro PSJ náročný úkol, a to i kvůli nízké kvalitě projektové dokumentace a jejím častým změnám.

Nové centrum se 140.000 metry čtverečními plochy kromě obchodů a restaurací obsahuje i sportoviště, rozsáhlé wellness centrum, osm kinosálů a dvoupatrové podzemní parkoviště. Společnými investory tohoto projektu jsou firmy Elektronika Plus, která vlastní několik ruských obchodních center, a Marins Group provozující v Rusku síť hotelů, uvedl Fuks.

Společnost pod značkou PSJ vznikla v roce 1990 a se svým holdingovým uskupením firem se podle jejího mluvčího postupně zařadila k největším stavebním skupinám ve střední Evropě. Celkové výnosy konsolidované za minulý rok činily 8,41 miliardy Kč.