Cirkus se letos představí s novým programem, který je inspirovaný animovaným a oblíbeným filmem Madagaskar v cirkusu. Cirkus je známý především díky svému principálovi. Tím je Jaromír Joo, který nedávno vydal knihu.

„Představení nese prvky a kostýmy na motivy filmu Madagaskar v cirkusu, avšak probíhá v reálném prostředí. Děti ocení velkou škálu výcviku zvířat a přítomnost roztomilých maskotů. Dospělým se bude tajit dech z profesionálních výkonů tuzemských i zahraničních artistů, které se se odehrává ve třech dějstvích," uvedl Patrik Joo, ředitel národního cirkusu.

Podle organizátorů půjde o rodinnou show, plnou veselých a komických situací, které nečekaně nastávají i při klasických cirkusových disciplínách, jakými jsou artistika, akrobacie či výcvik zvířat.
V programu účinkuje tým artistů s mezinárodním zastoupením. V programu diváci zhlédnou představení, které je tematicky zaměřené s bohatou scénickou výpravou.

Tygři a pumy

„Diváci uvidí širokou škálu domestikovaných, ale i volně žijících zvířat. Jmenujme například papoušky ara, minipony, tygry sibiřské, pumy americké. Z akrobatických vystoupení diváci zhlédnou akrobacii na visutých šálách, akrobacii na perských tyčích a místo klaunů entertainery, kteří tvoří parodie na jednotlivá vystoupení nebo jen na podstatné prvky programu," dodal pro úplnost ředitel cirkusu.

Cirkus je známý především díky svému zakladateli Jaromírovi Joo, který se od dětských let věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Původně působil v československých cirkusech, poté působil ve varieté Praha v Lucerně nebo v brněnském varieté s názvem Rozmarýn.

Zúčastnil se festivalu na Kubě, hostoval v Mongolsku, Rusku a tehdejším NDR. Po revoluci založil vlastní podnik, jehož je jediným vlastníkem, čímž navázal na rodinnou historii předků. Dnes se v manéži věnuje především výcviku tygrů. Je ženatý a s manželkou Marcelou má děti Patrika a Marcelu.

Jaromír Joo se v minulosti prezentoval například v pořadu Jana Krause a letos také vyšla nová kniha o životě v cirkusu s názvem Zpověď principála Jaromíra Joo, která se křtila začátkem září v Brně. Do krajského města dorazí cirkus Jo-Joo ve středu 21. října.