„Jsme rádi, že jsme se do tohoto projektu pustili,“ je nyní nadšený Jan Řehoř. Podnikat začali čtyři roky zpátky s kamarádem Lukášem Rychteckým. Provozují Bar Mikulka a loni si přibrali ještě Bioskop. Tehdejší vzhled amerického retro baru jim však nebyl blízký.

„Chtěli jsme udělat kavárnu s prvky z doby vzniku této budovy, tedy třicátých let,“ vysvětlil Jan Řehoř. Celý prostor se zesvětlil, je nyní ve funkcionalistickém stylu. Vše probíhalo pod taktovkou architektky Lenky Tomášové a Jakuba Tomáše. „Oni určovali vše od barvy potahů křesel až po žárovky,“ přiznal Řehoř. Přestavba trvala tři měsíce a otevřeno je od září.

Limonádové království

V Bioskopu nabízí ovocné domácí limonády, které vznikají přímo z ovoce a ne ze sirupů. Kromě toho lze v Bioskopu dostat široký sortiment lahvových „limošek“, často i netradičních příchutí, jako je kardamom se švestkou, rozmarýn s hruškou, jehličí nebo matcha čaj s grepem a yuzu.

Čepuje se tu oblíbený Budweiser Budvar a na výběr je desítka, Pardál Echt nebo cider Somersby. Kromě toho je pouze zde k dostání vlastní pivo Bioskop. Skvěle připravená káva pražená v místní pražírně je srdcem nápojového lístku. K zakousnutí jsou dorty, koláče či sendviče, jejichž varianty se stále obměňují.

Velká návštěvnost je ve dnech, kdy hraje jihlavská Dukla na Horáckém zimním stadionu. Ten je totiž hned vedle Bioskopu. Vždy, když je hokej, musí chodit ještě výpomoc za bar. „Fanouškům naše pivo chutná a berou si ho do kelímku s sebou na stadion. Jindy přijdou na kávu, horkou griotku, nebo čokoládu rodiče mladých hokejistů, zatímco jejich děti mají na stadionu trénink nebo zápas,“ uvedl Řehoř.

Díky blízkosti vysoké školy sem přes den zavítají studenti, kteří nad kávou tráví volný čas před přednáškou. Další lidé se zastaví během čekání na autobus, který jim bude odjíždět z blízkého autobusového nádraží nebo zastávky MHD.

A co bude dál? „Spolupráce se Sokolem a přímo s Divadlem otevřených dveří je pro nás stěžejní. Snažíme se vytvořit prostor, kde se lidé jdoucí na představení, koncert nebo cvičení zastaví a prodlouží si večer posezením třeba u sklenky vína,“ prozradil Řehoř.

V létě bude dle nových majitelů v provozu zahrádka a při venkovních akcích by se mohlo propojit více podniků dohromady. „Je důležité, aby se zde zákazníci stále cítili dobře a měli důvod nás navštívit,“ ví Řehoř.