Na terminálu v ulici Na Dolech vznikl přestupní uzel. Zastavují tam vozy MHD, linkové autobusy, vlaky a vybavení dovoluje cestujícím přijet i na kole. „Myslím si, že trend cestování hromadnou dopravou je celoevropský a je na nás, abychom to cestování udělali kvalitnější,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu Petr Laštovička (ODS) a dodal, že enormní nárůst automobilové dopravy způsobuje problémy, město stojí miliony.

Novou stavbu si se zájmem prohlédl i ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner. „Je tu nejlepší zázemí pro řidiče, které dopravní podnik bude mít. Dlouhé přestávky se nyní budou dělat tady a ne na hlavním nádraží,“ prohlásil. Řidiči budou mít ve Starých Horách k dispozici vlastní WC a také kuchyňku. Ta však zatím ještě není dokončená.

Čekárna je také úplně nová. „Podmínky pro cestující jsou tady nadstandardní. Ochráníme je před deštěm a větrem, poskytneme jim WC,“ vyjmenoval Rovner s tím, že dojde k úpravě jízdního řádu, aby odjezdy navazovaly na příjezdy vlaků. Plánuje stanovit tři minuty na přestup, na noční vlaky by pak vozy MHD mohly počkat i déle.

Terminál měl být vybudován už loni, narazil ale na nezájem firem o zakázku, nakonec vyšel na 8,6 milionů. Jihlava už nyní plánuje vznik dalších terminálů na Havlíčkově ulici u Billy a na hlavním vlakovém nádraží. Laštovička věří, že nové terminály přilákají cestující do vozů hromadné dopravy. „Já když jsem jezdil v pět ráno do Telče na gympl a chodil jsem na tuto zastávku, tak se mi tam moc nechtělo,“ zavzpomínal.