Hračky hokejisté získali od svých fanoušků, kteří je jimi doslova zasypali při domácím hokejovém utkání s Hodonínem. Plyšáky, které budou děti dostávat za odvedené školní výsledky a reprezentaci školy, převzali zástupci žáků, členové žákovského parlamentu a ředitelka školy Ivana Málková.

Je zajímavé, že ke spolupráci došlo z iniciativy hokejistů. Jejich kapitán si v pátek se zájmem prohlédl školu a její vybavení. „Škola je velmi dobře vybavena, hlavně pro sportovní vyžití tady mají děti mnoho místností a věcí,“ zhodnotil Rytnauer oblečený ve svém hokejovém dresu. Následně se zajímal, jak žáci sportují a kolik času pohybu věnují, děti se naopak vyptávaly, kde hrál a co musel udělat pro hokejovou kariéru.

V očích dětí bylo jasně vidět jejich nadšení z přivezených dárků. „Děkujeme za tolik plyšáků, co jste nám dali. Jsou moc hezké,“ řekla s úsměvem žákyně Lucka, která školu reprezentuje ve sportovních soutěžích. A hned se zajímala, jaký výsledek je třeba, aby dostala největšího medvěda ze všech.

„Snažíme se, aby každý ze žáků zažil úspěch, proto rozvíjíme u žáků jejich dovednosti, nadání a talent,“ uvedla ředitelka a pokračovala: „Ve škole máme žákyni, která školu velmi dobře reprezentovala na celostátní úrovni v atletickém čtyřboji. Účastníme se různých turnajů v míčových hrách. Děti velmi rády tančí, využíváme tedy jejich potenciálu na různá vystoupení i mimo školu. Účastníme se nejrůznějších výtvarných soutěží a zapojujeme se také do projektů, kde žáci mohou ukázat svojí zdatnost v pracovních činnostech.“

Setkání s úspěšným hokejistou nebyla první návštěva tohoto druhu ve škole, v předchozích letech do ZŠ Jungmannova 6 zavítali mimo jiné fotbalisté FC Vysočina, horolezec Radek Jaroš, hokejový brankář Martin Altrichter nebo hokejisté Dukly Jihlava. Poprvé ale děti dostaly tolik hraček a už se těší, až jimi budou odměňovány.