„Historické slavnosti bohužel kvůli počasí zrušili, takže jsme si našli náhradní program. Myslím si, že děti zajímají věci, co už se dnes v domácnostech nevidí. Manžel sem před časem věnoval starší dřevěné rádio, nenašli jsme ho tu, ale třeba ho tu časem také vystaví. Vyrazíme ještě na betlémy a na výstavu fotografií v Schumpeterově domě, a třeba ještě stihneme projít další místa – kostel a bývalou synagogu,“ řekla Marta Mikešová.

Během soboty muzeum, které bývá otevřené příležitostně nebo na telefonické objednání, navštívilo asi sedm desítek lidí. „Nejvíce návštěvníky zaujme malé televizní studio, kde si sednou před kameru a hned se vidí na obrazovce před sebou. Nebo malá výstava funkčních televizorů, kde lidé názorně vidí vývoj televizních přijímačů. Děti se zabaví se starými telefony s rotačním číselníkem, se kterými si mohou volat,“ sdělil Jiří Šťastný z muzea.

V muzeu se nachází celá řada unikátních exponátů. „Běžného návštěvníka to třeba moc neosloví, ale technici a specialisté ocení vysílače a vysílací techniku ve spodním patře expozice. To jsou unikátní kusy, které byly vyrobené jenom v jednotkových sériích, existuje třeba jen jeden,“ popsal některé zajímavosti Jiří Šťastný.

Muzeum se pro veřejnost otevírá při příležitostech, jako je Parní léto nebo Dny evropského dědictví. Jindy si mohou zájemci prohlídku domluvit den předem na telefonu 608 625 420 nebo na na e-mailu prohlidky@muzeumtesla.cz. Výhledově je v plánu, že přes léto bude v muzeu průvodce a muzeum bude mít otevírací dobu.