Mezi druhou a pátou hodinou odpoledne bude na hřišti program, který bude zahrnovat soutěže a další aktivity pro děti. Ještě před tím se dopoledne s hřištěm seznámili jihlavští školáci. Ti budou na hřiště chodit i nadále. „Pro výuku je ve zdejší kolárně k dispozici pětatřicet dětských jízdních kol a sedmnáct odrážedel,“ doplnil ředitel Městské policie Jihlava Jan Frenc. Půjčování kol veřejnosti je zatím jen plánováno do budoucna.

Lokalita se za téměř pětadvacet milionů výrazně proměnila, je tam nová budova s učebnou. Kromě mnoha dopravních značek u silnic tam nechybí ani železniční přejezd podobný tomu skutečnému nebo kruhový objezd. „Je to místo pro dopravní výuku našich dětí, ale věřím, že tu budou trávit volný čas i další občané Jihlavy,“ řekl při dopoledním slavnostním otevření náměstek primátorky Petr Ryška (ODS).

Jelikož hřiště není oplocené, některé děti se na něm už projeli. Mimo jiné tam zavítala se svými ratolestmi i primátorka města Karolína Koubová (Fórum Jihlava). „Děti byly nadšené, nemohla jsem je odtud dostat,“ řekla s úsměvem a dodala, že na hřišti bývá den ode dne více a více dětí. A to je dobře.