Úvodem měl slovo starosta Velkého Beranova Milan Pulicar (NK). „Vykašlete se na mobily a počítače, choďte ven. Ať je to tady plný. Kdo mi to slíbí?“ zeptal se a děti nadšeně zvedly ruce. Ne však všechny. „Myslel jsem, že vás bude víc, ale dobrý to je,“ usmál se starosta.

Pro Deník pak vysvětlil, že obec má v plánu revitalizovat i okolí hřiště, které bylo realizováno bez dotace. „Na 380 tisíc vyšly jen hrací prvky a zbytek jsme si dodělávali my. Bylo to celkově kolem půl milionu,“ vypočítal a zmínil, že například jen certifikované kamínky vyšly na osmdesát tisíc. A být na hřišti musí kvůli bezpečnosti. Další plocha k hraní je u školy a u školky nebo na Nových Domcích, toto je ale hlavní hřiště, kam může kdykoliv i veřejnost.

Josef Kodet (KDU ČSL), vlevo.
Jihlavské lidovce nově povede Josef Kodet

Děti jezdily po skluzavce, lezly po atrakcích a houpaly se. Houpačky si ostatně zkusily i učitelky z mateřské školy a vtipkovaly přitom o pracovním úrazu. „Děti jsou nadšené. Hřiště bylo potřeba, nebylo kam jít,“ kvitovala vznik hřiště jedna z učitelek Dana Šerá. „Určitě sem budeme chodit. Už jak děti viděly, že se staví, byly natěšené a nemohly se dočkat,“ dodala.

Na návsi sice i dříve byly herní prvky, ale jejich stav nebyl už zcela bezpečný. „Chodili jsme na klouzačku, ta byla ale prudká, museli jsme děti dole chytat a bylo to náročné,“ vzpomněla učitelka. Starosta je rád, že už je pryč starý domek, který s trochou nadsázky už držel pohromadě jen silou vůle.