Bohužel, původně jich bylo v hnízdě více, ale jedno mrtvé mládě našli před časem pracovníci SMJ mrtvé ve dvoře pod komínem. V hnízdě bylo navíc ještě jedno vejce, ale z něho se také nic nevylíhlo.

Nicméně jediný potomek, který zatím nedostal jméno, se má prý čile k světu. „Stoupá si, protahuje křídla a jeho poznávacím znamením je ještě černý zobák,“ popsal mluvčí SMJ Martin Málek. Přidal navíc další perličku. „V půli týdne museli čápi odolávat náletům cizího čápa, který tam chtěl přistát. To se mu ale nepovedlo, takže když s nepořízenou odlétal pryč, tak stihl hnízdo alespoň z výšky pokálet,“ dodal k tomu Málek s tím, že toto je vůbec velké téma. Čapí rodinka se podle Málka řídí heslem, že si nebudou kálet do vlastního hnízda. „Občas totiž jejich výkaly padají z 36 metrů vysokého komínu na pracovníky SMJ, jejich služební auta i návštěvníky sběrného dvora. Naštěstí to všechno berou s humorem,“ usmál se Málek. Jméno mláděti prý časem vyberou sami lidé v anketě.

Ilustrační foto
Linku z Telče do Raabsu využívají hlavně cyklisté

V areálu SMJ se vůbec ptákům daří. Už v dubnu 2015 jihlavští ochránci přírody vyrobili budky pro rorýse obecného a pomocí vysokozdvižné plošiny je umístili na dvě budovy v areálu. „Šlo o tři dvojbudky. Rorýsům se u nás daří. Dokonce tento týden dali ochránci přírody do jedné budky mladého sirotčího rorýse s tím, že velcí ho přijmou do rodiny a dokrmí ho tak, aby se dožil dospělosti,“ převyprávěl příběh rorýsů mluvčí SMJ.

Ilustrační foto
Chcete projet Rančířovem? Kupte si povolenku