Návštěvníci z řad veřejnosti se mohli dozvědět více o svém zdravotním stavu nebo o udržitelném rozvoji, pro děti bylo připraveno několik stánků s pohybovými nebo edukativními aktivitami. Například zatlouct hřebík ale dělalo mnohým problém. „Slyšel jsem i poznatek, že kladivo je těžší než mobil,“ podotkl Antonín Křoustek z Bílého kruhu bezpečí, který pro děti nachystal hned několik úkolů.

Zájem o akci byl značný. "Dopoledne chodili maminky s dětmi a senioři, teď po obědě jsou to hlavně děti ve školním věku. Jsme tu ve dvou a nezastavily jsme se, takový zájem jsme ani nečekaly,“ řekla odpoledne s úsměvem Marie Kárová z Centra pro rodinu Vysočina, zatímco s kolegyní nafukovala balonky pro děti.

Mimo jiné si mohli zájemci prohlédnout hybridní vozy, elektromobily, vozy záchranářů nebo historický autobus, to vše bylo na náměstí k vidění. Dospělí si pak se zvědavostí zkoušeli kolo nebo koloběžku s elektrickým pohonem. Celý program putuje po Vysočině, dnes by měl zavítat do Žďáru nad Sázavou, zítra bude v Třebíči a v pátek v Pelhřimově.