Diváci uvidí v sobotu 16. a v neděli 17. září ty nejlepší stroje a s nimi i řidiče nejen z Česka, ale i ze Slovenska, Maďarska, Běloruska či Albánie.

„Účast přislíbilo už přes 70 posádek, včetně čtyř mistrů Evropy a přihlášky přibývají každým dnem,“ sdělil už koncem minulého týdne hlavní organizátor akce Tomáš Kratochvíl. Od té doby se počet posádek stále navyšuje. Kolik jich nakonec přijede, bude jasné až v pátek, kdy se budou posádky sjíždět.

Kromě hlavních závodů terénních vozů je připravena řada soutěží i pro diváky. „Kromě projížděk v obojživelném terénním voze to bude například divácký Jožin z bažin, kterého jsme vyzkoušeli na vlastní kůži,“ dodal Kratochvíl. Půjde o běh bahnitými tůněmi, vítěz vyhraje pět tisíc korun. Kromě toho ho čeká speciální dárek, který nechtěli pořadatelé předem odtajňovat. Speciální dárek a barevnou tiskárnu dostane také vítězka ženského běhu.

Na své si ovšem během víkendu přijdou také děti. Na ně čeká jízda na dětských čtyřkolkách, bagrování pro zábavu, skákací trampolína a hrad ve tvaru obřího terénního vozu. Dále bude připravený nafukovací gladiátor či malování na obličej.

Ten, kdo by rád získal vstupenky na akci zdarma, bude mít možnost ve středu 13. září ve spodní části Masarykova náměstí v Jihlavě, kde vznikla offroad zóna. „Zájemci si je budou muset najít, budou zamražené mezi tunou kostkového ledu,“ dodal Kratochvíl.