Ačkoliv počasí rozhodně nebylo nejteplejší, naskákala polovina týmu Vlci z Věžničky po poslední jízdě dne do vody. A koupačku si užívali nehledě na to, že před pár minutami prohráli „o půl dračí hlavy“ s narychlo poskládaným týmem Pekelní Rypáci.

Ten vznikl až v den závodu, protože přihlášených týmů byl lichý počet. Organizátoři se tak zeptali moderátora, jestli nezkusí „vykouzlit“ ještě jednu posádku. Mezi 220 lidmi, kteří v sobotu závodili, se snadno našlo pár takových, kteří vytvořili další tým. „Pak jde náhodou někdo okolo, řekne, že to zkusí s nimi a to je to nejkrásnější,“ rozplýval se sympatický moderátor, který se s mikrofonem účastní celého Seriálu dračích lodí Vysočiny.

Není nijak překvapivé, že většina týmů byla z Jihlavska, jen z Polné bylo šest z dvanácti lodí, pokud mezi ně počítáme i zmíněný narychlo poskládaný tým. To vše při teprve druhém ročníku Dračího Pekla v Polné.

Nejrychlejší ze všech pak byl Fitko Team ze Sobiňova na Brodsku, který zvládl trasu v traťovém rekordu. „Možná jim pomohl vítr, ale to už tak bývá, troška toho pekelného štěstíčka. Já si ale myslím, že vítězové jsou úplně všichni. Co jsem tak koukal, museli čekat v dešti, foukal vítr, říkali jaká je zima, ale smáli se u toho. To je ten pekelný náboj,“ usmál se Dopita.

Letošní Seriál závodů dračích lodí Vysočiny je v polovině. A je ještě na co se těšit. Více už prozradil Roman Dopita: „Čekají nás Draci v Telči, to bude závod v historickém centru a otevíráme Prázdniny v Telči. Pak bude zlatý hřeb, Pekelný závod na Piláku ve Žďáře. Čerti se byli dnes podívat i tady a ve Ždáře budou také, tam to bude ale ve velkém. Závěr pak bude opět půlnoční drak v Cerekvi. Jede se v noci a na bojkách jsou ohně, je to úžasné. Rád bych všechny pozval, ať přijdou sledovat, jak dokáží lidé držet pohromadě, usmívat se na sebe a dobře se bavit. A to je to nejdůležitější, co je.“

Co se výsledků týká, mezi ženami zvítězily Jedovaté Rumělky z Chotěboře a v kategorii Run Sport byl v traťovém rekordu nejrychlejší Fitko Team ze Sobiňova. Nejvíce obsazená byla kategorie Fun, kde prvenství patřilo týmu jACO draci z Přibyslavi, druhý byl Perun Hluboká a třetí domácí Kavčáci.