Zhruba kilometr dlouhý chodník bude začínat u křižovatky nad fotbalovým hřištěm a končit u značky ohraničující zástavbu měs᠆tyse. Chodník vyjde na 5,3 milionu korun, z čehož by více než polovinu mohla pokrýt dotace.

Cesta povede místy, kde je nyní tráva, tedy od náměstí po levé straně. „Silnice je v tom místě poměrně široká, ale určitě ji nebude chodník ubírat,“ řekl starosta Viktor Wölfl (STAN). Začít stavět by se mělo letos v květnu a nejvíce práce je naplánováno na léto, tedy na dobu, kdy děti ulicí nechodí do školy.

Na podzim by mělo být vše hotovo, později ještě bude radnice řešit, jak udělat navazující chodník podél fotbalového hřiště. Tam je problém s jedním majitelem nemovitosti i se zaparkovanými auty, která během fotbalových zápasů zaberou celý jízdní pruh.

Výstavba chodníků je téma i v dalších sídlech. Postupně je staví na několika místech v sousední Kamenici. Nové chodníky podél nejvytíženějších silnic mají i v Telči a třeba jihlavská radnice se letos chce zaměřit na chod᠆níky na sídlišti Březinky.