„Za loňský rok je to už třetí zázemí, které se podařilo opravit díky dárcům. Tentokrát slouží malým dětem do šesti let. Také proto se v něm opakuje pohádkový motiv, který milují už generace dětí,“ informovala tisková mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

V pokoji se také opravila podlaha, vyměnil nábytek, obnovily postele jak pro malé pacienty, tak jejich doprovod a zvelebila koupelna. Opravy vyšly na více než 130 tisíc korun. „Padesáti tisíci nám přispěl ČEZ. Po dalších dvaceti tisících se přidalo z výtěžku Na kole dětem Žďárskými vrchy a od firem TRASER s.r.o. a Kronospan. Po dalších deseti tisících máme od dětí ze Základní školy Rošického a jejich kroužku Pomáháme druhým a pánů Škody a Ampapy. Zbytek jsme doplatili z daru pana Boudného. Každou darovanou korunu využijeme,“ děkovala vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková.

Na oddělení dětí do šesti let jde už o sedmý opravený pokoj. Zrekonstruovat chybí ještě tři pokoje na oddělení pro malé děti, pět na oddělení pro velké děti a jeden na JIP.

Na dětském oddělení se na šesti odděleních stará o malé pacienty zhruba šedesát sester a čtrnáct lékařů. Ročně jsou na oddělení hospitalizovány více než tři tisíce dětí a zhruba osmnáct set doprovodů.

Do Tří králové sbírky tradičně přispělo i vedení Jihlavy a další zaměstnanci jihlavského magistrátu.
Tři králové zavítali na jihlavskou radnici