Porotě se skupina z Jihlavska líbila a podařilo se jí probojovat do další fáze, kde budou Jakub Prachař a spol vybírat podle fotografií postupující, kteří budou muset opět předstoupit před publikum a ukázat, co umí. Jak si Novus Origo vedlo, na to se můžete podívat v pátek 4. října na TV Prima.

Do talentové soutěže se skupina přihlásila už loni, ale tehdy to ještě nevyšlo. Letos na jaře byla na první castingu s režisérem úspěšnější. Ten si dokonce vyžádal nejen ohňovou, ale i šermířskou show. O tom, že se zúčastní dalšího kola, se parta z Vysočiny dozvěděla úplně na poslední chvíli. Potvrzující smska přišla těsně před půlnocí v den, kdy měli dát z televize vědět, co a jak. Pak přišlo na řadu vymýšlení nové choreografie a výběr hudby, podcenit nešlo ani přípravu a trénink. Na začátku června se skupina z Jihlavska vypravila do televize JOJ. Hektický natáčení den začal brzy ráno a skončil až v nočních hodinách.

„Byla to pro nás výzva a možnost, jak se zviditelnit. Skupin, jako jsme my, v této televizní show zase tolik nebylo. Také jsme vystoupili z našeho stereotypu a vybičovali se k tomu, abychom po nějaké době vytvořili něco nového. Ukázali jsme, co umíme, jak to děláme my a čím se lišíme od ostatních. Například tím, že více sázíme na akrobatické prvky a pyramidy v ohňové show. Jiná jsou i naše šermířská vystoupení. Vyšlo nám to, ostudu jsme neudělali,“ řekl vedoucí Novus Origo Martin Bahounek.

Promoce na VŠPJ.
Jihlavská vysoká škola slaví patnáctiny. Můžete se přidat i vy

Vystoupení porota ve složení Jakub Prachař, Jiřina Bohdalová, Marta Jandová a Jaro Slávik ohodnotila poměrně kladně. Navzdory očekávání měli o něco větší úspěch šermíři. Ti dokázali překvapit i svoje kolegyně ze skupiny, které jejich vystoupení s otevřenou pusou sledovaly v zákulisí. „Například Jakub Prachař a Jiřina Bohdalová ze srandy říkali, že s naší ohňovkou by si nás pozvali někam na chatu. Jarovi se moc nelíbila, čekal něco více pompézního, my jsme to prostě udělali po našem. Ale zase ho více bavilo to, co předvedli šermíři. Jiřina Bohdalová při závěrečné scéně, kdy po sobě kluci vystřelí z hákovnice, vypadala, že se hodně lekla, ale asi to bylo jen hrané,“ řekla k tomu další z účinkujících Lucie Čudová.

Natáčení podobného pořadu se lidé z Novus Origo zúčastnili poprvé. Zaujala je například velikost studia a podia. V televizi vše vypadá ohromně, skutečnost je jiná. Někteří účinkující jsou rádi, že se svým vystoupením do malých prostor vejdou. „Bylo vidět, že se více méně jede podle daného scénáře, spousta věcí je připravená dopředu,“ přidala další perličku Čudová.

Novus Origo v únoru příštího roku oslaví deset let. V současné době má dvanáct aktivních členů, kteří jsou z Polné, Jihlavy, Brzkova, Třeště, Nového Města na Moravě a dalších obcí. Jejich věkové rozpětí se pohybuje od dvanácti do osmatřiceti let. Vystupují s ohňovou, světelnou a šermířskou show na Jihlavsku, Vysočině i celé republice.