Pár řidičů tam ve čtvrtek přesto zamířilo, někteří také vytáhli z kufrů kanystry. K vidění byla i na začátku týdne nepředstavitelná věc - prázdné místo u tankovacího stojanu.

To u prémiových značek jako jsou OMV, Shell nebo EuroOil bylo téměř liduprázdno. Tam už cena nafty padesát korun přesáhla, benzin stojí stále pod tuto magickou hranici. Když už tam někdo přeci jen přijel tankovat, měl celou čerpací stanici jen pro sebe.

Uprchlíci na Vysočině, ilustrační foto
Stovky lidí denně. Povolení k pobytu na Vysočině mají již tisíce urpchlíků

Minulostí tak je situace z kone minulého týdne, kdy se u levných čerpacích stanic tvořily tak dlouhé kolony, že někdy museli řídit provoz policisté. Řidiči brali nejen plné nádrže, ale plnili stále dražší pohonné hmoty také do kanystrů a dalších nádob. Dá se očekávat, že jim nyní zásoby nějaký čas vydrží a u benzinek bude klid.

To by však nemělo znamenat, že se zdražování zastaví. "V dalších sedmi dnech budou pohonné hmoty v ČR dále zdražovat, i když pomalejším tempem než v uplynulých sedmi dnech," odhadl ekonom Lukáš Kovanda s tím, že si čerpací stanice zřejmě "mastí kapsu" vyššími maržemi.