Obřad se konal ve velké obřadní síni historické radnice v Jihlavě. Platinová svatba se tam slavila poprvé. Dvojice společně se svými nejbližšími ve špalíru prošla do sálu, aby si vyslechli básně a řeč oddávající Jany Novákové Hotařové. Ta vyzdvihla nejdůležitější milníky ve svazku Hyclových a stručně zrekapitulovala jejich dosavadní životní cestu. „Pro nás ostatní je společných sedmdesát let velký příklad,“ zmínila Nováková Hotařová. Při obřadu také zazněla píseň Love me tender, v originálním znění nazpívaná Elvisem Presleym.

Vlasta Hyclová pracovala v jihlavských tiskárnách, poté v Sazce a Sportce. Až do důchodového věku pak byla zaměstnaná v jihlavské nemocnici. Ludvík Hycl celý život strávil v oděvním podniku Modeta. Ve volném čase se věnoval hudbě, hrál na saxofon a klarinet a od mládí vedl taneční orchestr. „Jezdili jsme po okolních okresech. Napřed to byl Vichr a poté Modeta. Když jsem skončil se svým orchestrem, začal jsem vystupovat s Protonem,“ vzpomínal Hycl. Jeho nejoblíbenějším hudebním žánrem je swing. Vlasta Hyclová celý život ráda zpívala.

Velkou společnou zálibou se stalo cestování. Manželé navštívili téměř všechny evropské země a podívali se také na Kubu. V Česku se rádi vraceli do Prahy. Doma v Jihlavě pak trávili čas na své chatě.

„Také jsme se hádali, vždycky slunce nesvítilo,“ poukázala Hyclová. Nyní už nad všemi neshodami mávnou rukou a i přes vysoký věk si užívají společného života. Příští rok bude Ludvíku Hyclovi pětadevadesát a Vlastě Hyclové devadesát let.