Skauti z jihlavského střediska Zvon rozdávali betlémské světlo před vstupem do kostela sv. Jakuba. „To jsme na nádraží vyzvedli minulý týden od skautů z Plzně,“ prozradila Ludmila Klofáčová. Do Česka se světlo z Betléma dostalo přes Linec, kam ho rakouští skauti letecky dopravili.

Kromě samotného zapálení lucerničky měli lidé možnost zazpívat si koledy. „Nabízíme i domácí vánočku a čaj,“ uvedla skautka Marie Mičánová. Pro světlo si přišel se svými dětmi také Ivan Kondrla. „Už se to u nás stalo tradicí. Vždy na Štědrý den do kostela dojdeme s lucernou pro betlémské světlo a chvíli tady pobudeme se známými, které potkáme,“ řekl.

Dříve chodili skauti se světlem do nemocnice. „Před pěti lety jsme se rozhodli, že to uděláme tady a pan farář nám vyšel vstříc,“ objasnila Klofáčová. Od té doby jsou v kostele pravidelně. První rok přišly pro světlo přibližně dvě desítky lidí, které se o tom dozvěděly přímo v kostele. „Teď už to ale možná bude i více než sto lidí. Mezi lidmi se to rozkřiklo,“ uzavřela Marie Mičánová.

Na závěr adventu vystoupila v Polné skupina Novus Origo s ohňovou show.
S adventem se v Polné rozloučili ohněm