Od deseti hodin dopoledne probíhal adventní jarmark v Kamenici. V Keramice U Slunečních hodin byly prodejní stánky situovány do budovy, část pak byla ve dvoře. „Je to tady krásné, jak přes noc nasněžilo,“ potěšilo jednu z návštěvnic. Je pravda, že bílá pokrývka jen dotvářela nezbytnou vánoční atmosféru.

Zatímco se děti mohly vyřádit při pískování, jejich rodiče vybírali z vánočních dekorací a nejrůznějších dobrot, na jednom stánku se prodávaly chipsy vyrobené bez jakékoliv chemie. Mezi dekorací nemohly chybět výrobky z keramiky, ale našly se i jiné materiály jako dřevo nebo vosk.

V Lukách nad Jihlavou pak začal řemeslnický jarmark ve dvě odpoledne. Ve velkém stanu v centru obce bylo příjemné teplo a i zde se dala pořídit vánoční dekorace nebo něco k snědku. Návštěvníci si pochutnávali mimo jiné na palačinkách (na těsto bylo potřeba mimo jiné 48 vajec, šest litrů mléka a necelá tři kila mouky), domů si odnášeli například nakládaný hermelín nebo rakytníkový sirup.

„Je to tradiční akce, výtěžek bude pro loucké skauty, louckou farnost a Praktickou školu v Jihlavě a tak tu návštěvníci rádi utratí nějakou tu korunu,“ zhodnotila akci hlavní organizátorka Magda Vaňková. Přišlo zhruba pět set lidí, kteří nakupovali od regionálních obchodníků, což byl záměr pořadatelů. Program pak zakončil koncert kapely Direct.