„Našemu muzeu ho daroval myslivecký spolek z Herálce. Po skončení výstavy bude vlk trvale instalován v expozicích Muzea Vysočiny Jihlava a řeč o něm bude také na setkání Science café 24. října. To budeme mít v muzeu povídání s doktorem Milošem Anděrou na téma novinek u savců,“ uvedla zooložka a kurátorka muzea Klára Bezděčková.

Genetické testy, které byly provedeny po jeho sražení, dokázaly, že vlk pocházel až z Karpat. Zvíře tak muselo urazit z místa svého narození několik stovek kilometrů. Získat tak vzácné zvíře ale nebylo pro jihlavské muzeum jednoduché. Bylo ve vlastnictví mysliveckého spolku, který spravuje honitbu v místě sražení. V tomto případě šlo o spolek v Herálci. Ten proto musel s vydání vlka muzeu souhlasit.

Václav Hlaváč z Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky sdělil, že jde o běžnou praxi. Když jde o nějaké jedinečné a vzácné kusy, tak by měly zůstat zdokladované. Proto se běžně nabízí muzeu,“ uvedl Hlaváč. V rukou ho proto měl několik měsíců preparátor, který z něj udělal sbírkový kousek pro muzeum.