Hodinu a půl dlouhou školní akademii zahájil Profesbor, tedy pěvecký sbor složený z pedagogů, který sklidil velké ovace publika. Mimo hudebních vystoupení v několika světových jazycích zhlédli diváci také recitace nebo taneční a akrobatická čísla, které si pro ně připravili studenti gymnázia.

K doprovodnému programu patřila studentská autorská čtení, promítání krátkých filmů natočených jednou ze studentek, výtvarná dílna pro menší návštěvníky, vystoupení úspěšného gymnaziálního sboru i metalové kapely.

Peníze se dařilo vybrat na dobrovolném vstupném, ale také pomocí aukce nebo prodejem občerstvení, které pro návštěvníky studenti a učitelé gymnázia připravili a následně prodávali v Duhové kavárně.

Soutěž Prodavač 2019 v Krásném Březně
OBRAZEM: Nejlepší prodavači jsou i v Jihlavě

„Vybrali jsme téměř 38 tisíc korun,“ spočítala studentka Barbora Lišková. „Peníze teď věnujeme díky nadaci Dobrý anděl rodinám nemocných, co se ocitli v nouzi. Částku rozdělíme na dvanáct dílů tak, abychom mohli každý měsíc až do příští akademie odeslat stejnou část,“ doplnila ji ředitelka akademie Ivana Fexová.

Za 5 let se jihlavským gymnazistům podařilo na konto Dobrého anděla poslat přes 170 tisíc korun. Akademie byla jednou ze součástí letošních oslav sta let českého gymnázia v Jihlavě, následovat bude dubnový slavnostní koncert a hlavní oslavy se uskuteční od 20. do 22. září.

Ilustrační foto.
Kůrovcová kalamita se podepisuje i na stavu silnic