Hodně lidí podporovalo myšlenku nechat malou stavbu opravit, protože k místu patří. Ale byla i řada těch, kteří vyjádřili přání, aby šla k zemi a došlo k lepší úpravě tohoto prostoru. Zaznělo také mnoho námětů, jak by se dal areál více oživit, lidé volali také po tom, aby se tam dalo opět bruslit. Na ploše bývalého stadionu je nyní nakreslené dopravní hřiště pro děti. Místo občas slouží pro nejrůznější akce, promítá tam letní kino anebo soutěží hasiči. Větší využití ale chybí.

Podnět k diskusi vzešel od starosty města Vladislava Hynka (KDU-ČSL). A bylo vidět, že téma lidi zajímá, u příspěvku se objevilo hodně komentářů. „Opravit. Jak nám odtud krásně hráli při bruslení. Sami jsme si dělali led, a to tam nebyl ani beton,“ vyjádřil se například jeden z diskutujících.

Ale zazněly i opačné názory. „V současnosti tato budova nemá smysl, v minulosti se zde vybíralo vstupné na led nebo na kino, nyní se na hřiště chodí bokem nebo zezadu. Nač opravovat něco, co k ničemu neslouží a zřejmě v dohledné době ani sloužit nebude? Raději bych volila variantu zbourat, upravit terén a udělat plot. Pokud na tomto místě časem vznikne něco nového, nový majitel nebo provozovatel si určitě rozmyslí i vchod a zajistí placení vstupného do svého objektu,“ přidala svůj názor další z diskutujících.

O tom, co bude s posprejovanou budovu, u které se nacházejí kontejnery a scházejí se u ní partičky mladých výrostků, nakonec rozhodlo městské zastupitelstvo. A to, jak se říká, osud bývalé pokladny zpečetilo. „Střecha už se zpátky dávat nebude, budovu o rozloze několika metrů čtverečních čeká demolice. Pak bude třeba to místo zabezpečit a upravit. Já sám jsem byl pro zachování objektu,“ sdělil starosta Vladislav Hynk.

Ve městě se tak opět po nějakém čase otevřela diskuse o tom, že by si bývalý zimní stadion a letní kino zasloužily nějaké to vylepšení v podobně oprav i větší využití pro místní obyvatele. Vedení města uvažuje, že by do budoucna zainvestovalo do technologie a na ploše by se opět bruslilo. „Něco podobného nyní řeší v Dačicích. Šlo by o to, že by se pořídila speciální technika chlazení a stadion by i nadále zůstal tak, jak je, tedy otevřený. V zimě by byla možnost bruslení, v létě by se nabízely jiné druhy sportování,“ vysvětlil třešťský starosta.