Ještě před branami zahrady byly umístěny stánky s občerstvením, u kterých se tvořily fronty, naproti se pak prodávaly i suvenýry. V samotném centru dění pak bylo pódium a parket, nespočet laviček a okolo byly rozsety stánky zaměřené na zdravotní nebo environmentální problematiku a atrakce nejen pro děti. Skákací hrady ani tentokrát nezklamaly, zájem byl ale také o virtuální realitu, nejčastěji tatínkové si se zájmem stavěli papírové náklaďáky.


K pohodové atmosféře akce přispělo i počasí. Bylo slunečno, ale ne vedro a tak bylo v zahradě nad Brtnicí prostě plno. Mezi návštěvníky byla i starostka města Miroslava Švaříčková (ODS). „Letní dovádění s Vysočinou jsem si užila. Akce byla velmi dobře zorganizovaná,“ ocenila. Odhadla, že více než polovina návštěvníků byli lidé z Brtnice a přilehlých obcí.

Zejména ti, kteří přijeli z větší dálky, se zájmem navštívili novou vyhlídku ve vedlejším zámeckém kostele blahoslavené Juliány a svatého Karla Boromejského, Rodný dům Josefa Hoffmanna, zámek a případně si prohlédnout další volně přístupné památky na Brtnické stezce.

K pohodové atmosféře akce přispělo i počasí. Bylo slunečno, ale ne vedro a tak bylo v zahradě nad Brtnicí v jednu chvíli prostě plno. O dobrou náladu se staral moderátor Milan Řezníček, který se střídal s Jarda Bandem, hlavní hvězdou ale byla skupina Maxim Turbulenc. Ta si dokázala publikum získat nejen známými hity, ale také rozdáváním sladkostí. Jeden z členů navíc hned na začátku vystoupení udělal fotku diváků, dal jí na facebook a pak mezi písničkami četl vzkazy směřující na sociální síť přímo z Brtnice. Občas si s autory komentářů i zamával.

V šest hodin, krátce před koncem akce, pak přišlo avizované překvapení – moderátor si děti shromáždil vedle pódia a vtom se začal z nebe snášet "sníh". Pěnové dělo pracovalo na plné obrátky a tak dlouho, že několik dětí se pod pěnovou pokrývkou dokonale schovalo. Netradiční zábavu si užívali nejen nejmenší, ale často i jejich rodiče. A to byla definitivní tečka za hezkým odpolednem.