„Výtěžek byl tentokrát rekordní, téměř čtvrt milionu korun. Pokoj na oddělení geriatrické a následné péče slouží třem pacientům. Využívat mohou nové postele, nábytek a doplňky. Opravená je kompletně také bezbariérová koupelna,“ uvedla tisková mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Vždy se opravují standardní pokoje, za které pacienti neplatí. „Díky dárcům je už opraven pokoj na dětském, traumatologicko-ortopedickém a gynekologickém oddělení,“ připomněla Zachrlová.

V roce 2013 se podařilo vybrat 117 500 korun, za které se modernizovalo zázemí pro hospitalizované děti a jejich doprovod. V roce 2014 částka 101 169 korun byla použita pro zázemí na traumatologicko-ortopedické oddělení pro tři pacienty. V roce 2015 se z 107 450 korun zaplatila oprava pokoje na gynekologii. „Minulý rok se vybrala rekorní částka 226 330 korun, přičemž jihlavská firma Bosch Diesel přispěla sto tisíci z akce Svařák 2016,“ dodala Zachrlová.

Princip je každý rok stejný. Měsíc před Štědrým dnem nemocnice na svých webových stránkách zveřejní pokoj, který plánuje během následujícího roku opravit. Lidé mají přesně měsíc na to, aby si vybrali konkrétní položku, nebo přispěli libovolnou částkou. Pokoj poté nemocnice opraví v průběhu dalšího roku.