Od té samé doby jihlavský magistrát každým rokem sliboval, že touto trasou budou jezdit i trolejbusy. Podařilo se to splnit až letos. Po deseti letech od otevření prodloužené Vrchlického ulice nyní dělníci z pražské firmy Elektroline instalují na sloupy takzvané výložníky, na nichž budou viset troleje pro trolejbusy.

„Začátkem příštího týdne budeme tahat trolejový drát,“ sdělil Deníku Milan Mokrý ze společnosti Elektroline. Vše by mělo být hotové do konce listopadu. Od prosince dojde k přetrasování trolejbusové linky B, která bude jezdit jako dosud od hlavního nádraží přes sídliště Březinky, centrem města a k poliklinice Dům zdraví, odtud nově pojede po Vrchlického ulici až na Křižovatku s ulicí S. K. Neumanna v Horním Kosově, kde zabočí doprava a přes Dolinu pojede na obnovenou konečnou u železniční zastávky Jihlava Staré Hory.

Zpět pojede stejnou trasou. Linka B1 bude zrušena. Obnovena bude trolejbusová linka D, ale pojede v jiné trase, než kterou před lety jezdívala. Déčko má jezdit od polikliniky Dům zdraví na Žižkovu ulici, dále Seifertovou, Dvořákovou a Tolstého ulicí k domu kultury a kolem něj pak na Havlíčkovu ulici k hlavnímu nádraží, zpět pojede ve stejné trase. Zřejmě také bude zkrácena autobusová linka číslo 6, a to do trasy od městského nádraží přes Masarykovo náměstí a dále pak ulicemi Hradební a Žižkovou směrem k Domu zdraví, kde bude mít nově konečnou.