Areál jihlavského letního kina najdou zájemci za zoologickou zahradou. Interaktivní divadelní přednáška s názvem Cestování s dinosaury je určená především dětem. Ty mohou na místě vidět repliky zkamenělin a pohyblivé modely dinosaurů ve skutečných velikostech od mláďat až po sedmimetrové exempláře.

T-Rex, stegosaurus, triceratops, velociraptor či pterodaktyl, to je výčet z několika dinosaurů, které budou v Jihlavě k vidění. „Naše dinosaury ovládá jeden až dva operátoři a umělá zvířata tak reagují přímo na obecenstvo. Děti tak získávají dojem, že se setkávají se skutečným živým tvorem,“ nalákali na webu organizátoři.

Ukázka z programu:

Zdroj: Youtube

Program trvá déle než hodinu a půl. Lidé na představení mohou zavítat v Jihlavě v tomto a příštím týdnu, vždy od čtvrtka do neděle. Ve všední dny začíná akce od sedmnácti hodin, v sobotu od dvou odpoledne a v neděli od jedenácté dopolední.

Děti do tří let mají vstupenku zdarma. Za děti do patnácti let rodiče zaplatí 300 korun a vstupenka pro dospělého vyjde na 350 korun. Pro vstup lze využít i zvýhodněné rodinné vstupné. Platit lze na místě pouze hotovostí. Vstupenky lze rezervovat online na tomto odkazu.

Ve výrobě jedou šicí stroje naplno, plavková sezóna se blíží.
Upadala, teď se vrací na výsluní. Podívejte se, jak slavná Modeta šije plavky

V dalších dnech se akce přesune do Třebíče a Moravských Budějovic. V Třebíči si Cestování s dinosaury návštěvníci mohou užít od jednadvacátého do čtyřiadvacátého března. V Moravských Budějovicích potom v dalším týdnu, a to od osmadvacátého ho jednatřicátého března.