Vybírat mohli ze dvou návrhů. Mezi obyvateli sídliště jasně zvítězila varianta s větším množstvím parkovacích ploch (308 míst – pozn. red.) z roku 2004.
Pro přepracovanou studii z letošního roku, kde by zaparkovalo „pouze“ 259 aut, ale zase by na místě zůstalo větší množství zeleně, „zvedli ruku“ pouze dva příchozí.

Co nejvíce parkovacích ploch preferuje i obyvatelka sídliště Královský vršek Libuše Kříženecká. „Víc parkovacích ploch potřebujeme na sídliši ze všeho nejvíc. Sídliště je pomalu čtyřicet let staré, a v době, kdy se stavělo, bylo aut nesrovnatelně méně než nyní,“ řekla Kříženecká.

Obyvatelům sídliště tak nezbývá nic jiného, než auta parkovat na všech volných plochách. Kromě parkovišť tak stojí podél silnice i na trávě. „Za to ale pak řidiči dostávají botičky,“ doplnila Kříženecká.

Řešením by podle místních obyvatel proto bylo rozšířit páteřní komunikaci a další ostatní silnice uprostřed sídliště a podél nich parkoviště. „Podněty občanů se budeme zabývat,“ slíbil náměstek primátora Radek Vovsík.

Nápady pak budou zapracovány do projektu. Úpravy Královského vršku by pak měly začít v letošním roce.

Prvních úprav na sídlišti Královský vršek by se lidé měli dočkat koncem tohoto roku.

Náklady na úpravu sídliště by měly vyjít na sedmnáct milionů korun. Jihlava se na akci pokusí získat evropskou dotaci ve výši až 92,5 procent.

Královský vršek ale není jediným místem v Jihlavě, které by se mělo dočkat úpravy. V plánu je i revitalizace největšího jihlavského sídliště Březinky za dvacet milionů korun nebo úprava ulic Demlova a Polní či městské památkové rezervace.