Sobotní maximální teplota vzduchu na meteorologické stanici v Jihlavě-Hruškových Dvorech byla 21,4 stupně Celsia. V neděli byla maximální teplota již ráno, a to 16,5 stupně. „Poté přecházela studená fronta od severu a za ní se ihned výrazně ochladilo na deset stupňů Celsia,“ sdělil Deníku Petr Janoušek, který je v Jihlavě dobrovolným pozorovatelem počasí pro Český hydrometeorologický ústav.

Meteorologové předpovídali na neděli zataženo až oblačno, od severu postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky. „Během odpoledne od severovýchodu očekáváme ustávání srážek a přechodné ubývání oblačnosti. Nejvyšší odpolední teploty budou dvanáct až patnáct stupňů. Povane čerstvý severozápadní vítr o rychlosti čtyři až osm metrů za sekundu, místy s nárazy kolem patnácti metrů za sekundu. Změní se na severní a během dne bude pozvolna slábnout.,“ sdělila Andrea Kvapilová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Zdroj: Youtube

Na vrcholu nejvyšší české hory Sněžky v neděli poprvé v nadcházející zimě sněžilo. Teplota na Sněžce klesla slabě pod bod mrazu. Na Vysočině loni spadly první sněhové vločky ve druhé polovině listopadu.

Sněžení by se v neděli mohlo kromě nejvyšších poloh Krkonoš objevit i na hřebenech Jeseníků. Sněhová pokrývka ale nevznikne. „Zima k nám na nejvyšších místech pouze nakoukla. Jedná se pouze o krátkou epizodu a v dalších dnech čekáme opět oteplování," uvedli na sociálních sítích meteorologové.