V pátek večer navštívily novou laser arénu v Jihlavě první návštěvníci. Jde vůbec o první adrenalinovou hernu tohoto typu na Vysočině. Provozovatel Zdeněk Hajn by byl proto rád, kdyby do herny přitáhl například školní kolektivy nebo firmy na večírky. Uvažuje také o lize. Prvotní zájem je prý veliký.

„První návštěvníci přišli už v pátek večer, dokonce si to tu byl kluk, který si hernu objednal, prohlédnout už odpoledne, a moc se mu to líbilo," poznamenal Hajn. Aréna se rozkládá na 400 metrech čtverečních, v místnosti je naprostá tma a rohy jednotlivých bariér lemují reflexní pruhy. Princip hry spočívá v tom, že proti sobě bojují dva týmy, které mají na sobě vesty a v rukou laserové zbraně.

„Musíte mít partu alespoň šesti lidí, aby se utvořily dva týmy po třech. Maximum je deset lidí. Nejdříve vás tu proškolíme a potom odvedeme do herny, kde proti sobě patnáct minut bojujete," vysvětlil hru provozovatel.

Nejdůležitější součástí jsou vesty, které zaznamenávají veškerý pohyb každého hráče v aréně. Na vestě jsou také 4 senzory, do kterých se soupeř musí trefovat. Pátý senzor je potom na zbrani. Na konci hry se data z vesty načtou do počítače, který vše vyhodnotí.

„Na obrazovce se vám ukáže, kolikrát jste vystřelila, kolikrát jste byla zabita a další podrobné údaje. Z výsledků se udělá žebříček a vyhodnotí se jednotlivci i nejlepší tým," doplnil Hajn.

Protože prý chápe, že sestavit partu deseti lidí může být problém, uvažuje o tom, že od ledna nebo února by se v laser aréně mohla hrát liga. Party pětičlenných lidí by v průběhu sezony hrály proti sobě, podobně jako například týmy ve fotbalové lize. Na konci by se nejlepší týmy vyhodnotily.

Hajn by chtěl do budoucna tuto moderní adrenalinovou zábavu vylepšovat. „Když se nám to podaří rozjet, dají se dělat různé úpravy tak, aby se například daly dobývat základny jednotlivých týmů a podobně," dodal provozovatel, kterému se v noci před otevřením arény narodila dcera.

Cena za patnáct minut hry je na osobu 90 korun, rezervace je nejjednodušší přes internet a nebo po telefonu. Otevřeno je každý den.