„ I přes tato omezení bude nadále na všech linkách zajištěna dostatečná nabídka vlaků. Jízdní řády České dráhy průběžně aktualizují v elektronických vyhledávačích a o jednotlivých omezeních detailně informují také na internetových stránkách,“ informovala tisková mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Vlakové dopravy na Vysočině se toto omezení týká hlavně u omezení rychlíku Rožmberk, dopadne především na cestující z Jihlavy směrem do Brna a do Českých Budějovic. Vlaky s označením R 652 pojedou v úsecích Jihlava – České Budějovice pouze v sobotu, a spoj číslo R 655 nepojede v úseku Jihlava – Brno. Omezení se dotknou také spoje České Budějovice – Jihlava (R 651) a vlaky jsou omezené také v úseku Brno – Jihlava (R 654).

„Je to katastrofa, vlaky už takhle jezdí málo, natož teď, to se člověk nedostane tuplem už nikam,“ mínila cestující Alena.

Cestující by měli také dodržovat epidemiologická opatření při nákupu jízdenek „Prosíme, aby k nákupu jízdenek využívali přednostně on-line prodejní kanály, ať už na e-shopu nebo v aplikaci Můj vlak. V případě nákupu jízdenek u pokladen ve stanicích upřednostňovali bezhotovostní platby,“ doplnila Rajnochová.

V koordinaci s Krajem Vysočina je od pondělí 19. října do odvolání omezen provoz vybraných regionálních vlaků v Kraji Vysočina. „Omezení se ve většině případů týká pracovních dnů, kdy jsou zrušené některé regionální spoje v úsecích Havlíčkův Brod – Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou, Havlíčkův Brod – Jihlava nebo Havlíčkův Brod – Telč – Dačice. O víkendu také nejedou spěšné vlaky mezi Jihlavou a Znojmem,“ vyjmenovala Rajnochová.

​ Linka R 11 Plzeň – České Budějovice – Brno

• Rychlík R 651 Rožmberk od 20. října nepojede v úseku České Budějovice – Jihlava.

• Rychlík R 652 Rožmberk (Brno – České Budějovice) od 19. října pojede v úseku Jihlava – České Budějovice pouze v sobotu.

• Vlak R 654 Rožmberk (Brno – Plzeň) od 20. října nepojede v úseku Brno – Jihlava.

• Vlak R 655 Rožmberk (Plzeň – Brno) od 19. října nepojede v úseku Jihlava – Brno