„Dostali jsme žádost Svazu včelařů o podporu Včelařského kroužku a myslíme si, že je potřeba tuto aktivitu občanů podporovat a získávat mladé včelaře, abychom se budoucnu dočkali dalších úrod,“ sdělil primátor města Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD).

Včelařský kroužek byl založen letos v květnu a práce s dětmi bude zahájena začátkem září. „Jak se občas v literatuře uvádí, je včelaření jediný obor lidské činnosti, který přírodě více dává, než odebírá a je jedním z nejstarších oborů, který přináší člověku v každé době prospěch,“ uvedl vedoucí kroužku Petr Běhunek.

Za darované peníze si kroužek pořídí nezbytné technické pomůcky a zařízení. „Ochranné blůzy s kloboukem, pozorovací úl, včelařský kuřák, drátek či smetáček nebo fotoplásty,“ přiblížila Aneta Hrdličková z jihlavské radnice. Jako první věc se v září děti naučí držet dýmák a obracet plásty, poté je čeká například nácvik rozebírání včelího díla či desinfekce plástů.

Velkopařezitý rybník v Řásné.
Velký pařezitý rybník od srpna začnou vypouštět. Lidé se ale ještě vykoupají

Kromě vycházek do přírody mohou děti využít také areál jihlavské zoologické zahrady. „Díky tomu, že můžeme realizovat činnost kroužku na území expozic Zoo Jihlava, můžeme tak oslovit velké množství lidí. Kroužku se mohou zúčastnit i dospělí jako hosté, jsou vítány jakékoliv připomínky a nápady pro aktivně strávený čas našich dětí,“ doplnil Petr Běhunek.

Pohled z dronu na třešťský zámek, fotografie je laděná do retro stylu.
Zámek v Třešti čeká velká rekonstrukce za sto milionů